2015

Duodanube Bratislava

album 22. 8. 2015
Znova po roce jsme se vydali na Mezinárodní výstavu psů Duodanube do Bratislavy. Ema si od paní rozhodčí Jany Janek odnesla známku Výborná 1 a tituly CAC, CACIB a BOB! Tímto se stala čekatelkou Slovenského šampióna krásy a Interšampiona.
Mezi posouzením v kruhu a závěrečnými soutěžemi jsme měli spoustu volného času, tak jsme se zajeli odreagovat do Sence. Ema si zařádila v krásně čisté vodě a do závěrečného kruhu nastupovala ve výborné náladě. Není nad plemeno, které se na výstavu nemusí stříhat, koupat, foukat a česat ;-)

Vltava

album 13. až 16. 8. 2015
Prodloužený víkend jsme strávili, stejně jako čtvrtina populace republiky, na Vltavě. Ema byla naprosto skvělá, nic neřešila a prostě jela s námi. Chvíli stojící na přídi, chvíli sedící a otravující, že chce do vody, chvíli spící uprostřed lodi, skrz všechny jezy a nakonec zjistila, že se dá za jízdy i přecházet mezi loděmi. Celou dobu nám ji někdo chválil, nechala se hladit od tolika lidí, že jsem byla překvapená a stále dokola jsem vysvětlovala, co je vlastně za plemeno. Suma sumárum, opět skvělý víkend.

2. narozeniny

album 10. 8. 2015
Uplynul další rok a Ema a její sourozenci z vrhu "A" Sachmet slaví druhé narozeniny. Všem třem přejeme hlavně pevné zdraví a i následující rok plný běhání, plavání, aportování a všeho jiného, co mají rádi.
Emu jsme si nepořizovali za účelem chovu ani objíždění výstav, ale především jako parťáka pro všechny naše aktivity. A tuto roli splňuje dokonale :-)

Krajská výstava psů Žebětín

25. 7. 2015
Poslední červencovou sobotu se konala již tradiční Krajská výstava psů na stadionu Eliot v Žebětíně. Protože to máme co by kamenem dohodil a protože jsem potřebovala nechat Emu změřit, spočítat zuby a zkontrolovat skus, byla naše účast jasná.
Cíl byl splněn – kohoutková výška 58 cm, plnochrupá, skus nůžkový, navíc Ema získala od pana rozhodčího Václavíka titul Krajský vítěz. Tímto splnila poslední chybějící podmínku nutnou k uchovnění.

Dovolená Chorvatsko

album 11. až 22. 7. 2015
V červenci jsme strávili pár dní v městečku Zaostrog v jižní Dalmácii. Ema byla samozřejmě s námi. Moře se jí moc líbilo, celé dny plavala, aportovala a skákala do vody a uschnula vždy jen přes noc :-)
Ubytovaní jsme byli na již vyzkoušeném místě v malém domku na břehu moře s vlastním vstupem do vody. V Chorvatsku mají psi na většinu veřejných pláží zákaz vstupu, proto je lepší dopředu si zjistit, jak to kde chodí. Kontakt na milého majitele pronajímaného domu ráda předám.

Zk. základní ovladatelnosti – ZZO

album 13. 6. 2015
V dnešním úmorném vedru se nám s Emou povedlo složit další zkoušku z poslušnosti, konkrétně ZZO dle NZŘ s počtem bodů 52/60 a známkou výborně. Zkoušky pořádal KK Zetor Brno v areálu pod Velkou Klajdovkou a rozhodčím byl pan Alois Pouč.
Nyní klasickou poslušnost na chvilku opustíme a budeme se pro změnu věnovat loveckému výcviku. Doufám však, že se k poslušnosti ještě vrátíme a zkusíme splnit zkoušku BH (Zkouška doprovodného psa). Tak třeba zase za rok :-)

Zkouška ovladatelnosti psa – ZOP

25. 4. 2015
Během letošní zimy jsme se před škaredým počasím a brzkou tmou schovávaly v hale na Zbrojovce, kde jsme pod vedením Soni Šabacké (Psí škola Cituška) pilovaly trochu jinou poslušnost, než je ta lovecká. Trénink se povedlo zúročit na dnešních ZOPkách, které Ema splnila na výborně s počtem bodů 92/100.
Protože jsem ze zdravotních důvodů nemohla dnes Emu vést, zaskočil páneček Honza a ačkoliv to bylo narychlo a poprvé, zvládli to oba skvěle. Asi je zase někam přihlásím ;-)

Štěňata labradorů na světě

9. 3. 2015
V noci z 9. na 10. března přivedla Cloe na svět 8 štěňátek – 3 černé holky, 2 hnědé holky a 3 černé kluky. Některá ze štěňátek jsou ještě volná, takže pokud máte zájem o vymazlené štěně se zajímavým rodokmenem a výbornými předpoklady do života, kontaktujte pyšnou chovatelku Evu Horkou :-).
Více informací o rodičích vrhu, deníček štěňátek a spoustu fotek najdete na webu chovatelské stanice Eden Loci.

Plánovaná štěňata labradorů

6. až 8. 1. 2015
Začátkem ledna jsme s Emou doprovázely Evu a Cloe do Maďarského Érsekvadkertu. Důvodem naší cesty bylo nakrytí Cloe krásným černým psem Jallem. Vše proběhlo v naprostém pořádku a nyní už netrpělivě čekáme, zda se březost potvrdí a budeme se moci těšit na štěňátka.
Pokud máte zájem o černé nebo hnědé štěňátko labradora, kontaktujte Evu Horkou – CHS Eden loci.

2014

Duo Cacib Bratislava

album 4. a 5. 10. 2014
První říjnový víkend jsme se zúčastnili dvoudenní výstavy psů, která probíhala na Bratislavském výstavišti Incheba. Naším cílem bylo zkusit s Emou dokončit Slovenského junior šampióna. Ema byla oba dny hodnocena jako Výborná 1, CAJC a v neděli přidala ještě kvalifikaci na Crufts. Letošní výstavní sezónu jsme tedy zakončili přiznaným titulem Slovenský šampión krásy mladých!
A příští rok už do dospěláků :-)

Klubová výstava Oslavany

album 21. 9. 2014
V neděli jsme vyrazili do Oslavan, kde se na nádvoří místního zámku konala Klubová výstava retrieverů pořádaná Retriever klubem CZ. Ema získala ve třídě mladých od p. rozhodčí P. A. Blay z Británie známku Výborná 3.
Na výstavě jsme se setkali s Emčinými sourozenci a maminkou. Nejúspěšnějším členem naší výpravy se stal brácha Agathon, který byl poprvé na výstavě a rovnou vyhrál svoji třídu. Gratulujeme :-)

Ždárské vrchy

album 7. až 10. 9. 2014
Začátkem září jsme strávili pár dní na Vysočině v penzionu U Martina (doporučujeme). Vyšlo nám krásné slunečné počasí, takže jsme celé dny trávili venku v lesích, na loukách a u vody a úspěšně jsme "zdolali" pár okolních vrcholů – Devět skal, Lisovskou skálu, Paseckou skálu, Čtyři palice, Milovské perničky a další. Ema byla ve svém živlu, denně plavala, aportovala, prozkoumávala cizí terény a chodila s námi po skalách. Nejednou byla obdivovaná procházejícími turisty :-)

Zdravotní výsledky

27. 8. 2014
Dorazily očekáváné výsledky vyhodnocení rtg na DKK, DLK a OCD od MVDr. Snášila. Kyčle, lokty i ramena má Ema naprosto v pořádku bez známek dysplazie! Hodnocení je tedy následující: DKK 0/0, DLK 0/0, OCD neg. Kromě toho je Ema po rodičích čistá na onemocnění: Prcd-PRA, EIC a DM.
Také oba sourozenci z vrhu "A" mají vyšetření na dysplazii negativní s výsledkem DKK 0/0 a DLK 0/0. Gratulujeme jejich majitelům :-)

Duodanube Bratislava

album 17. 8. 2014
Neděli po zkouškách jsme strávili v krásném protředí Závodiska v Bratislavě, kde se konala Mezinárodní výstava psů Duodanube. Všechna plemena retrívrů posuzoval pan rozhodčí Mijo Fury z Chorvatska. Chesapeaci, kteří byli přihlášení pouze tři, nastupovali do kruhu jako první, takže jsme byli velmi rychle hotoví. Ema si ze třídy mladých odnesla známku Výborná 1 a titul CAJC, čímž se stala čekatelkou Slovenského šampióna krásy mladých.

KZV Brno Dvorska

album 16. 8. 2014
V sobotu ráno jsme vyrazili do honitby MS Tuřany-Dvorska, kde Klub chovatelů loveckých slídičů pořádal Zkoušky vloh. Ke zkouškám nastoupilo 7 slídičů a 9 retrívrů. Ema pracovala moc hezky a kromě jedné trojky byla ze všech disciplín hodnocena známkou nejvyšší, tedy čtyřkou, což v konečném pořadí znamenalo 3. místo.
Chtěla bych poděkovat našim tréninkovým parťákům Evči, Cloe a Denýskovi, za podporu a krásné společné chvíle strávené nejen výcvikem :-)
Kompletní výsledky zkoušek jsou k nalezení na webu KCHLS.

1. narozeniny

album 10. 8. 2014
Uplynul rok a Ema slaví první narozeniny. Je stále dobře naladěná, usmívá se a mlátí kolem sebe ocasem a s nadšením vítá rodinu a přátele. Na svůj věk je velmi rozumná, přemýšlivá (někdy až moc) a naprosto bezproblémová, prostě ideální rodinný pes, který nás rád doprovází u všech aktivit, které vymyslíme.
V nejbližší době Emu čeká rentgenové vyšetření kloubů, ukážeme se na pár výstavách a v tréninku se zkusíme posunout zase o kousek dál. Držte nám palce :-)

OVVR Neslovice

album 14. 6. 2014
Na první Emčiny zkoušky jsme se vydali do Neslovic, kde se v honitbě MS Háj konaly OVVR pod hlavičkou Retriever klubu CZ. Ke zkouškám nastoupilo 11 psů a s výjimkou CCR (Curly Coated Retriever) byla zastoupena všechna plemena retrívrů. Ema pracovala spolehlivě, ze všech zkoušených disciplín získala nejvyšší známku a k tomu přidala aport zvěře z vody. V celkovém hodnocení se umístila na 3. místě, což vzhledem k jejímu věku 10 měsíců považujeme za hezký výsledek. Děkujeme pořadatelům za krásné zkoušky a gratulujeme všem úspěšným :-)

Klubová výstava Konopiště

album 1. 6. 2014
V neděli jsme se zúčastnili Klubové výstavy retrieverů, kterou na Konopišti pořádal Retriever klub CZ. Ema poprvé nastoupila do třídy mladých, kde se krásně předvedla a od pana rozhodčího Thirlwella z Británie získala známku Výborná 2. Děkujeme pořadatelům za dobrou organizaci, kvalitní rozhodčí a krásné výhry – Ema si za 2. místo odnesla kokardu a dummy.

Cvičné OVVR Neslovice

album 24. 5. 2014
V souladu se známým rčením "Těžko na cvičišti, lehko na bojišti." jsme v sobotu vyrazili do Neslovic na zkoušky OVVR nanečisto. Ema pracovala velice hezky a ze všech disciplín získala známku 4, tedy tu nejlepší. Během "zkoušek" jsme si ověřili, že se v tréninku ubíráme správným směrem a zjistili, na čem máme ještě zapracovat. Doufám, že minimálně stejný výkon předvede Ema i na ostrých zkouškách.

Jarní svod loveckých psů

album 11. 5. 2014
V neděli jsme se vydali do třebíčské Bažantnice, kde OMS Třebíč pořádal Jarní svod loveckých psů. Kruh malých plemen, do kterých patří také retrívři, posuzovala paní Věra Machátová. Předvedeným psům byla měřena kohoutková výška, kontrolován skus a počet zubů a posuzována povaha a tělesná stavba v klidu i v pohybu. Společně s Emou se svodu zúčastnila také její sestra Arwen.

První půlrok s Emou

10. 4. 2014
Dnešní den uplynulo přesně půl roku od chvíle, kdy jsme si Emu přivezli domů. Do naší rodiny zapadla bez potíží a všechny si brzy získala svojí milou povahou a pro plemeno typickým zubatým úsměvem. Ema je klidná, chytrá a učenlivá, lehce ovladatelná, chvílemi tvrdohlavá, ale jinak naprosto pohodová fenka.
Jsme rádi, že ji máme :-)

Výcvikový víkend Neslovice

album 5. a 6. 4. 2014
O víkendu jsme se zúčastnili výcviku konaného v honitbě mysliveckého sdružení Háj v Neslovicích u Brna. V partě retrívrů ve složení 2 labradoři, golden, flat a česepík jsme si pod vedením Kristýny Šedé prošli kompletní přípravu na OVVR – aporty na suchu i z vody, chování po výstřelu, vodění a další disciplíny.
Pár fotek dokumentujících snažení naší skupinky bylo přidáno do galerie.

Výcvik Rajhrad

album 22. 3. 2014
Slunečné sobotní odpoledne jsme využili k tréninku v krásných terénech blízko Rajhradu. Společnost nám dělala Evča s Cloe a Denim. S Emou se pomalu připravujeme na zkoušky OVVR (Ověření vrozených vlastností retrívrů), takže jsme si procvičili část zkoušených disciplín i něco navíc. A samozřejmě byl také čas na společné hrátky a blbinky.
Evi, děkuji za krásné fotky :-)

Návštěva ve Slavěticích

album 15. 3. 2014
V sobotu jsme vyrazili na návštěvu do Slavětic, kde jsme se setkali s Emčinými chovatelkami, maminkou, ségrou a tetami ohařkami. Během společné procházky fučelo, pršelo a chvíli dokonce sněžilo, ale později se počasí umoudřilo, takže jsme mohli pocvičit aporty, poslušnost i klid po výstřelu.
Děkujeme za pozvání a těšíme se na příště :-)

Duo CACIB Brno

album 22. a 23. 2. 2014
Víkend jsme strávili na brněnském výstavišti, kde probíhala dvoudenní mezinárodní výstava psů. Ema se oba dny předvedla ve třídě dorostu. V sobotu v konkurenci starších a vyspělejších fen získala od p. Grill známku VN, v neděli od p. Kordy i přes nedokonalé předvedení VN 1. Do příště máme na čem pracovat :-)

Hanácká národní výstava psů

album 4. 1. 2014
V sobotu jsme se zúčastnili první letošní výstavy psů, která se konala na výstavišti v Brně. Ema byla přihlášená do třídy štěňat, kde od p. rozhodčího Kordy získala krásný posudek a známku VN 1. Za podporu děkujeme oběma Emčiným sourozencům, kteří se na nás přišli podívat :-)

2013

První sníh

album 7. 12. 2013
V noci z pátku na sobotu konečně trochu nasněžilo, tak jsme o víkendu vyzvedli Enny, aby si holky dělaly vzájemně společnost, a vydali se na procházku do Žebětínských lesů.
Fotky z procházky byly přidány do galerie.

Procházka s Cloe a Denim

album 17. 10. 2013
Do galerie byly přidány fotky z dnešní procházky s Evou a jejími labíky. Ema s Cloe si hned padly do oka a velmi hezky si spolu hrály.
Autorkou fotek je Eva Horká (Chs Eden loci), děkuji!

Ema je doma

album 10. 10. 2013
Po dvou měsících jsme si domů přivezli holčičku se žlutým obojkem – Emu. Děkuji Verči, že nám ji svěřila, umožnila nám pravidelné návštěvy štěňat a výborně je socializovala a připravila do života. Doufám, že se zase brzy uvidíme :-)

Vrh "A" Chessie Sachmet

album 10. 8. 2013
V sobotu 10. srpna se v chovatelské stanici Sachmet narodila štěňátka česepíků – dvě holky a jeden kluk. Tmavě hnědá fenka najde svůj nový domov u nás v Brně a jejím sourozencům přejeme jen ty nejlepší majitele.